loading

Cena windy i jej formy finansowania


Zakup windy czy platformy dla niepełnosprawnych, a możliwości ich dofinansowania ?

W dzisiejszych czasach, kiedy nasze dochody są niskie lub nie wystarczające na zapewnienie podstawowych funkcji życiowych, zmuszeni  jesteśmy szukać dodatkowych źródeł finansowania na zakup windy czy platformy dla niepełnosprawnych. Nie powinniśmy jednak zamykać się wśród swoich własnych ścian, a walczyć o to co jest do osiągnięcia i poszukiwać różnych źródeł finansowania. Bo tak ważne jest, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że otaczające nas bariery architektoniczne związane np: z pokonywaniem schodów, stanowią duży problem w naszym społeczeństwie.

Jeśli chodzi o instytucje publiczne to w roku 2017 PFRON wprowadził Program wyrównywania różnic między regionami III.  Dla osób fizycznych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności wprowadził dofinansowania w wysokości do 95% wartości urządzenia.  Przyznawane jest na podstawie wniosków składanych przez osoby niepełnosprawne i realizowane z funduszy przyznawanych przez MOPS- y i PCPR-y. Innymi formami dofinansowywania mogą być Fundusze Leasingowe. Polecanym przez nas jest Raiffaisen Leasing.

Cena a jej rola ?

Kontynuując nasze rozważania na temat ceny windy dla niepełnosprawnych lub platformy zastanówmy się jak ważną rolę odgrywa ona w całym procesie zakupowym i czy tak powinno być ? Czy cena powinna być wyznacznikiem w podjęciu decyzji?  Czy tanie znaczy dobre?

Jeśli przy wyborze urządzenia skupimy się tylko na cenie, to może to przynieść w późniejszym okresie nieoczekiwane dla nas dodatkowe wydatki związane np: z naprawą, przeglądami, awariami, konserwacją, gwarancją.

W przypadku zakupu takich urządzeń jak windy czy platformy cena, nie powinna być jedynym 100% wyznacznikiem. Powinniśmy zwrócić uwagę na jakość urządzenia oraz obsługi. Podejmując decyzję zakupową wiążemy się z firmą, która sprzedała nam urządzenie napewno przez okres gwarancji, dlatego też, jest to dość ważny aspekt.

Co powinniśmy jeszcze wiedzieć?

Kupując windę czy platformę powinniśmy zapytać sprzedawcę o jej awaryjność, dostępność części serwisowych, okres gwarancji.

Nie wahaj się ani chwili zapytaj nas.

Blog

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter