Montaż Platform przyschodowych w Centrum Operacyjnym Raiffeisen Bank Polska w Rudzie Śląskiej

Platformy dla niepełnosprawnych

Montaż platform schodowych dla niepełnosprawnych w Centrum Operacyjnym Raiffeisen Bank Polska w Rudzie Śląskiej. Zamontowaliśmy 3 platformy schodowe, tj. jedna platforma schodowa zwana windą schodową po torze krzywoliniowym – typ platforma OMEGA oraz dwie platformy schodowe – windy schodowe po torach prostych – typ platforma DELTA.

Wszystkie platformy zostały zamontowane na słupkach. Każda wyposażona jest w pilot na kablu spiralnym za pomocą, którego można sterować platformą.

Dodatkowym plusem tych platform jest to, iż po złożeniu zajmują mało miejsca pozostawiając dużo wolnej przestrzeni innym użytkownikom schodów.

W tym przypadku składanie i rozkładanie odbywa się ręcznie, ale istnieje możliwość dokupienia opcji dodatkowej zapewniającej rozkładanie i składanie automatyczne.

Służą one nie tylko niepełnosprawnym, ale wykorzystywane są przez inne osoby z personelu do przewożenia ciężkich dokumentów na wózku, który pokonuje schody właśnie dzięki platformie. I dzięki temu można tu wspomnieć o funkcjonalności tych urządzeń.

Dodatkowymi zaletami na jakie chcemy zwrócić uwagę są:

  • mała awaryjność;
  • prostota obsługi
  • ładny design
  • możliwość zamówienia platformy w dowolnym kolorze z palety RAL.

Standardowe rozmiary platformy to 700×750, 750×850; 800×900, 800×1000, ale istnieje możliwość zastosowania wymiaru niestandardowego.

Zasilanie platform to w przypadku platform dla niepełnosprawnych typ D-TA – 230V, akumulatory 2x12V – ładowanie na przystankach, natomiast w przypadku O-GA to 230V lub 400V w zależności od dostępności.

Napęd w platformach typu D-ta to zębatka a przy O-GA – elekryczno – linowy.

Udźwig w obu przypadkach – 225kg w wersji standardowej. Natomiast na życzenie klienta w opcji dodatkowej – 250kg i  300kg

W banku tym zapewniamy również kwartalną konserwację tych urządzeń już od trzech lat.