Montaż Wind CIBES A500 oraz Kali B w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym Nr 1 w Radomsku

Winda dla niepełnosprawnych, platformy

Windy dla niepełnosprawnych

Montaż Wind CIBES A500 oraz windy pionowej Kali B900 w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym Nr 1 w Radomsku.

Winda dla niepełnosprawnych Cibes A5000

Łatwa do zainstalowania winda dla niepełnosprawnych Cibes A5000, to doskonałe rozwiązanie pozwalające na likwidację barier architektonicznych nie tylko dla szkół jak miało to miejsce w tym przypadku, ale również dla sklepów i galerii handlowych, hoteli, restauracji,  budynków biurowych, obiektów opieki zdrowotnej, apartamentowców czy domów prywatnych.

  • Winda dla niepełnosprawnych Cibes A5000 jest dostępna w 8 różnych opcjach wymiarowych, z kilkoma modelami drzwi lub bramek, między innymi eleganckimi z superlekkiego aluminium lub ogniotrwałym (drzwi EI60).

W tym przypadku zostały zamontowane drzwi uchylne, co widać na załączonych zdjęciach. Winda ta obsługuje dwa poziomy – dwa przystanki. Sam montaż nie był bardzo skomplikowany. Dzięki minimalnym nakładom pracy możliwe było uzyskanie znacznych oszczędności, głownie ze względu na to iż budynek już istniał. Zastosowana koncepcja prefabrykatów i  nowoczesna stylistyka pozwoliły stworzyć ekonomiczne i estetycznie rozwiązanie sprawdzające się w 100% w tym otoczeniu.


Winda ta  została opatrzone znakiem CE. Tak jak wszystkie windy dla niepełnosprawnych została poddana rozległym i szeroko pojętym testom oraz kontrolom jakości przed opuszczeniem fabryki. Spełnia ona wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz normy europejskiej EN 81-41. Została dostarczona ze świadectwem typu oraz deklaracji zgodności uzyskanej po sprawdzeniu instalacji

Windy dla niepełnosprawnych Cibes A5000 poruszają się przy pomocą napędu śrubowego z maksymalną prędkością 0,15 m / s. Ich maksymalna wysokość podnoszenia to 13m. Mogą obsłużyć max 6 przystanków. Przeznaczone są dla 4-5 osób z maksymalnym udźwigiem 400 – 500kg. Dostępne są w różnych wymiarach platform 800 x 1217 ;900 x 1467 ;1000 x 1267 ;1000 x 1467 ;1100 x 1367 ;1100 x 1467 ;1100 x 1597; 1000 x 1967. Każdy przyszły inwestor może dobrać urządzenie spełniające jego oczekiwania również wizualne, tak aby winda współgrała z otoczeniem  dzięki dodatkowym akcesoriom i opcjom. Z pośród szerokiego wachlarza opcji dodatkowych możesz wybrać podłogę  i wykończenie odpowiednie dla Ciebie czy to z blachy ryflowanej czy wykładziny z motywem drewnianym czy kamiennym. Kolorystyka windy może być w dowolnym kolorze do wyboru z palety RAL. Windy te mogą mieć przeszklony szyb i drzwi szkłem bezpiecznym, hartowanym i laminowanym.

Winda dla niepełnosprawnych B900

Windy B 900 jak również Cibes mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Producenci tych wind pomyśleli o ich funkcjonalności i przeznaczeniu. W tym przypadku winda B900 tak jak i Cibes A500 zostały zamontowane wewnątrz szkoły. Winda dla niepełnosprawnych B900 pozwoliła na likwidację tzw niskiego parteru – 6-sciu schodów, które stanowiły barierę dla osób niepełnosprawnych.

Podłoga wykonana jest z blachy ryflowanej a konstrukcja windy z elementów ocynkowanych oraz z metali nierdzewnych.

Furtki i barierki wykonane zostały z poliwęglanu komorowego, a zastosowane panele blaszane z wypełnieniem umieszczone w części bocznej windy wygłuszają pracę napędu śrubowego. W tym przypadku zastosowaliśmy rampę najazdową, ale możliwe jest wykonanie podszybia w wysokości 60 mm co przyczyni się do barku konieczności stosowania tej rampy.

Również ta winda poddawana jest wielu testom kontrolnym oraz dostarczana z badaniem typu oraz deklaracje zgodności.