Platforma schodowa w Zespole Szkół w Krakowie

Platforma

Dlaczego ta platforma dla niepełnosprawnych jest niecodzienna?

Zazwyczaj platformy schodowe montowane w budynkach użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych mają 2 przystanki, czasami 3. Radko montowane są platformy z większą ich liczbą. W tym Zespole Szkół w Krakowie oprócz tego, że zamontowaliśmy platformę schodową, która ma  5 przystanków, to długość toru jazdy sięga ponad 25m i ma 6 zakrętów. Dodatkowo na każdym poziomie gdzie zatrzymuje się platforma mamy zamontowaną kasetę służącą do sterowania ruchem platformy. Uczeń wraz z opiekunem mają możliwość przywołania platformy na wskazaną kondygnację oraz rozłożenie platformy za pomocą przycisku. Jest to bardzo dużym udogodnieniem.

Dostawa tak dużej platformy wiąże się z przeprowadzeniem dokładnych pomiarów, które są bardzo ważne na etapie produkcji. Wymagają doświadczenia i precyzji. Jej tor jezdny jest wyprodukowany tylko i wyłącznie pod te wymiary. Nie ma możliwości zniwelowania ewentualnych różnic jeśli takowe by się pojawiły.

Czy to pierwsza tak duża platforma dla niepełnosprawnych dostarczona i zamontowana przez firmę Lifts4U?

Nie już dwa lata temu montowaliśmy podobną w Gimnazjum na Stoku również w Krakowie

Jaki czas potrzebny był na montaż tak dużej platformy schodowej?

Sam montaż trwał trzy dni. Dodatkowo musieliśmy usunąć pozostałości toru jazdy po starszej, już niesprawnej platformie oraz doprowadzić zasilanie na potrzeby nowej platformy.

Czy tak duża platforma wymaga jakiegoś innego zasilania?

Nie, lecz na potrzeby projektu producent wykonał dla nas specjalną szafę, którą zamontowaliśmy na samej górze toru jazdy.  Umiejscowiony jest w niej napęd wraz z całą automatyką potrzebną do pracy platformy schodowej. Rozwiązanie takie pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracy urządzenia.