loading

Platforma pionowa E07

platforma pionowa

 

W naszej ofercie oprócz platform schodowych dla niepełnosprawnych znajdują się również platformy pionowe zwane również windami dla osób niepełnosprawnych.

Poniżej przestawiamy zdjęcia z kolejnej naszej realizacji – dwu przystankowa platforma pionowa E07 w szybie murowanym z drzwiami uchylnymi.

Platforma ta wyposażona w telefon i po przeciwnej stronie w lustro.

platforma pionowaPlatforma pionowaPlatforma pionowa dla niepełnosprawnychRóżnice między windą dla niepełnosprawnych a windą osobową.

Pierwszą i chyba najbardziej odczuwalna różnicą jest prędkość jazdy. Windy osobowe poruszają się z prędkością  0,5 m/s a windy dla niepełnosprawnych ze względów bezpieczeństwa osiągają maksymalną prędkość na poziomie 0,15 m/s.

Inna dotyczy przycisku start, który w windach dla niepełnosprawnych – platformach pionowych, ale tylko  w przypadku drzwi uchylnych, musi być trzymany w sposób ciągły. Iestnieje możliwość zamontowania drzwi teleskopowych, które pozwalają jechać windą w górę lub w dół po przyciśnięciu guzika tylko raz, tak jak ma to miejsce w przypadku windy osobowej.

Jeśli chodzi o wygląd i estetykę, to windy te nie odbiegają  znacząco od osobowych. Ich kabiny mogą być mniejsze, co pozwala na ich montaż w budynkach, w których nie przewidziano ich wcześniej. Montowane są np.: w przestrzeniach między schodami, ale nie tylko. Ich popularność z roku na rok rośnie. Można uzyskać na nie dofinansowanie ze środków PFRON.

Bez kategoriiBlog

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter