loading

Kompleksowe platformy dla niepełnosprawnych

Czy bariery architektoniczne to jedyny problem z jakim borykają się osoby niepełnosprawne?

Niestety nie. Coraz częściej słyszymy o tym jak osoby te spotykają się z barierami komunikacyjnymi  – nieżyczliwością np: sąsiadów, administratorów spółdzielni.

Przez lata gromadzą środki własne, aby móc skorzystać z dofinansowania przyznawanego przez PFRON i w momencie kiedy już są o krok od możliwości samodzielnego opuszczenia czterech ścian dzięki np: platformy dla osób niepełnosprawnych napotykają mur. Słyszą wtedy rozmaite wymówki np: że na klatce nie ma wystarczającego miejsca, lub, że miejsce to zostanie zawężone i że będzie problemem noszenie mebli (Tu mała dygresja – kto w dzisiejszych czasach nosi wielkie meble? Dziś wszystko jest spakowane w małe paczki), że boją się, iż będzie to stanowiło dla nich problem. Dziś są sprawni, ale nie zdają sobie sprawy z tego co może przynieść im jutro. Może to właśnie oni jutro potrzebować będą odpowiedniej windy? Brak w nich empatii do drugiego człowieka.

Otóż społeczeństwo nie jest odpowiednio wyedukowane. Brak im podstawowej wiedzy odnośnie urządzeń dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych tj platformy i wymagań jakie muszą one spełniać.

Co powinniśmy robić, aby takich sytuacji uniknąć?

Uświadamiać społeczeństwu jak ważne jest, aby każdy z nas mógł swobodnie przemieszczać się w dowolne miejsce. Potrzebne są nam kampanie społeczne.

Czy powinniśmy się poddawać i rezygnować z własnych marzeń i godnego życia?

Nie, Jeśli spotkamy się z takim problemem musimy wiedzieć, że jesteśmy wstanie pokonać również i tę barierę.

W przypadku braku wymaganego wolnego miejsca na klatce możemy ubiegać się o odstępstwo. Nasza firma pomogła już wielu osobom, które walczyły o zlikwidowanie bariery architektonicznej.

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami jesteśmy w stanie wykonać kompleksowo montaż platformy dla osób niepełnosprawnych wraz z pracami towarzyszącymi między innymi podjazdem.

Blog

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter