loading

Platformy schodowe i ich róznice?


W obecnej chwili na rynku polskim możemy znaleźć wielu dystrybutorów urządzeń dla osób niepełnosprawnych.  Jedni w swojej ofercie posiadają urządzenia włoskie lub niemieckie, szwedzkie czy litewskie. My współpracujemy z producentem z Czech. Na podstawie naszej wieloletniej już współpracy z tym producentem możemy zagwarantować Państwu urządzenia dla niepełnosprawnych oraz windy schodowe dla osób starszych nie tylko bardzo dobrej jakości, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale jesteśmy w stanie dostosować np: platformy przyschodowe do Państwa oczekiwań i wymogów np kolorystycznych, lub np:, dodatkowego nietypowego mocowania pilota, czy też rozkładania siedziska.

Poniżej zdjęcia z jednej takiej realizacji.

 

Czym różnią się platformy schodowe?

Po pierwsze różnice między nimi są podyktowane miejscem przeznaczenia – platforma schodowa na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Te na zewnątrz są zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Sama podłoga platformy jest wykonana z aluminiowej ryflowanej blachy, klapy najazdowe są aluminiowe, a szyna jezdna wyprodukowana jest ze stali nierdzewnej. Platformy schodowe wewnętrzne wykonane są ze stali malowanej proszkowo, podłoga oklejona jest materiałem antypoślizgowym, a klapy najazdowe są stalowe. Ich zaletą jest to, że mogą być malowane w kolorach, które pasują do wnętrza.

Kolejna różnica związana jest z torem jazdy. Możemy podzielić tor na prosto liniowy –  platforma DELTA oraz krzywoliniowy – platforma OMEGA. Tor prosty przeznaczony jest dla jednego ciągu schodów, a krzywoliniowy do dwóch lub więcej ciągów schodów połączonych ze sobą spocznikiem. Platforma ta może zakręcać lub stanąć obok schodów.

Jeszcze inna różnica między platformami jest podyktowana sposobem rozkładania. Występują dwie możliwości – rozkładanie ręczne lub automatyczne za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Sposób montażu – na słupkach lub do ściany. W tym drugim przypadku zaoszczędzamy dodatkowe miejsce na schodach.

Dodatkowo nasze platformy mogą być wyposażone między innymi w: rozkładane siedzisko, sygnalizację świetlną lub dźwiękową która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania gdy w pobliżu znajdują się osoby niewidome lub mające problemy ze słuchem.

Mogą różnić się sposobem wykończenia – wypełnienia przestrzeni między słupkami. Do wyboru mamy perforowaną płytę malowaną proszkowo, szkło bezpieczne, pręty stalowe oraz inne materiały na specjalne zamówienie.

Rożnica polega w rozmiarze platformy – w standardowej naszej ofercie znajdują się cztery rozmiary platformy: 700x750mm 750x850mm; 800x900mm; 800x1000mm. Możliwe jest zamówienie specjalnego wymiaru platformy, które podyktowane jest dostępnością miejsca.

Więcej informacji dotyczących proponowanych urządzeń uzyskasz kontaktując się z nami telefonicznie lub na drodze mailowej. Zapraszamy również do kontaktu przez naszego Facebooka 

 

Blogrealizacje

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter