loading

Podnośnik do łóżka


Podnośnik do łóżka od Lifts4U

Podnośnik do łóżka to urządzenie, które  w znacznym stopniu usprawni życie osoby niepełnosprawnej jak i opiekunowi. Musimy zdawać sobie sprawę, iż opieka nad osobą niepełnosprawną jest ciężka. Znacznie obciąża kręgosłup osoby, która opiekuje się niepełnosprawnym. Z badań przeprowadzonych wśród personelu szpitalnego, wynika, że jedna trzecia wszystkich zgłoszonych wypadków przy pracy w służbie zdrowia wynika z podnoszenia ciężkich osób, a siedmiu na dziesięciu opiekunów uważa, że ich praca bez podnośnika- windy jest ciężka. Podnośnik do łóżka przyczynia się do lepszej, wydajniejszej, pracy, co skutkuje mniejszą liczbą dni wolnych od pracy, a tym samym niższymi kosztami zatrudnienia. Korzyści dla personelu i krewnych są bardzo duże. Przede wszystkim bezpieczne podnoszenie, sprawne przemieszczanie i łatwość obsługi. Kolejne to wyższy poziom usług dla pacjentów można nawet dodać, że ponad wszystko oszczędności w finansach publicznych lub płatnika.

W śród podnośników do łóżka możemy wyróżnić jezdne lub sufitowe. My rekomendujemy podnośniki sufitowe, gdyż posiadają one wiele zalet, między innymi pozwalają pozostawić dużo wolnej przestrzeni potrzebnej do opieki, czy też zapewniają łatwość obsługi zarówno dla opiekuna jak i osoby podnoszonej. Posiadają możliwość rozbudowy o kolejne systemy szyn – co wiąże się ze zmniejszeniem jednorazowej inwestycji.

Czy tylko do łóżka?

Podnośniki sufitowe montowane przez nas najczęściej wykorzystywane są do podnoszenia osoby niepełnoprawnej z łóżka dlatego nazywamy je – podnośniki do łóżka. Warto jednak spojrzeć przyszłościowo i wybrać urządzenie, które może w przyszłości będzie miało również inne zastosowanie np będzie pomagało w przeprowadzeniu toalety. Uważamy, że warto zainwestować w podnośnik, który dziś będzie tylko służył jak podnośnik do łóżka a „jutro” zaspokoi inne potrzeby. Dlatego my rekomendujemy podnośnik Rommer, który bez zbędnych remontów, bez dokonywania jakichkolwiek zmian i przeróbek w drzwiach pozwoli osobom korzystającym jak i ich opiekunom na swobodne przemieszczanie się, a także pozwoli zachować choć odrobinę intymności tam gdzie to konieczne.

Dzięki możliwości rozbudowania o kolejne szyny pozwali na korzystanie z niego również w toalecie, wannie, pod prysznicem, czy w trakcie rehabilitacji, itp.

Zapraszamy do kontaktu z nami. W swojej ofercie posiadamy również inne windy dla osób niepełnosprawnych.

Blogrealizacje

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter