loading

Podnośniki pionowe i inne rozwiązania


Własne gniazdko v/s uroki starości ?

Kto z nas w wieku dorastania nie marzy o posiadaniu własnego mieszkania lub domu? Każda nastoletnia osoba zadaje sobie pytanie, kiedy będzie już na tyle samodzielny i zamieszka we własnym gniazdku. Oczywiście istnieje jeszcze jedna realna przeszkoda finansowa. Ale z czasem jesteśmy w stanie spełnić swe marzenie i stajemy się posiadaczem własnego m lub domu. Wtedy to nie zastanawiamy się nad przeszłością. Czy kiedy się zestarzejemy lub co gorsza rozchorujemy to czy schody będą dla nas barierą nie do pokonania? Czy wchodzenie i schodzenie będzie męczące lub niemożliwe?

Na te i inne pytania potrafimy odpowiedzieć sobie dopiero w momencie, gdy rzeczywistość stanie się realna. Ale nie musisz martwić się na zapas i wtedy znajdzie się rozwiązanie jak pokonać bariery architektoniczne takie jak schody.

W ofercie Lifts4u znajdziesz wiele rozwiązań – tanie windy schodowe po droższe platformy dla niepełnosprawnych czy windy. Wszystkie realizujemy z dofinansowaniem z PFRON – u.

Zakup windy, platformy czy podnośnika ?

Przed podjęciem decyzji musimy zadać sobie pytanie, kto będzie korzystał z tego urządzenia ? Czy będę korzystał z niego tylko ja, czy może przyda się ono również innej osobie? Co będzie z moją sprawnością za kilka lat?

Odpowiadając sobie na to pytanie musimy wiedzieć jakie rozwiązania mamy do wyboru.

Winda schodowa– krzesło – to zazwyczaj najprostsze i tanie rozwiązanie. Obsługa tego urządzenia jest intuicyjna i prosta. Samo użytkowanie jest bezpieczne, przyjemne i komfortowe. Jego montaż nie wymaga dodatkowych prac, a sam trwa kilka godzin. Krzesło to nie zajmuje wolnej przestrzeni na schodach ze względu na swoją funkcjonalność – składane i rozkładane siedzisko. Ale jest ono przeznaczone dla osoby, która jest na tyle sprawna, że może przesiąść się z wózka i odwrotnie. Co w przypadku gdy takiej możliwości nie ma. W tym przypadku będziemy mogli skorzystać z platformy schodowej.

 

Platforma schodowa – ma większy udźwig niż krzesło, dzięki czemu  pozwala na transportowanie osoby poruszającej się na wózku. Istnieje możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla osób starszych lub czasowo mających problem z poruszaniem się. Jej montaż jest bardziej czasochłonny. Trwa w zależności od długości toru jazdy od 1 do 2 dni. Dzięki swojej funkcjonalności – składaniu i rozkładaniu zajmuje równie mało miejsca. Można montować ją na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Dostępna w opcji automatycznego lub ręcznego rozkładania. Montowana na ścianie lub słupkach, pozwala na zamontowanie na schodach prostych jak również ze spocznikiem. Posiada szereg zabezpieczeń. Jest urządzeniem godnym uwagi. Czasami alternatywą dla platformy schodowej – ukośnej jest winda.

Podnośnik pionowy – winda znana również jako platforma pionowa. Jej zakup uzasadniony jest ekonomicznie wtedy, gdy z urządzenia będzie korzystać więcej niż jedna osoba lub gdy schody w budynku są zbyt wąskie i nie ma możliwości zamontowania na nich platformy. Jest również alternatywą w przypadku gdy do pokonania mamy wiele kondygnacji. Montaż takiego podnośnika trwa dłużej. Choć w śród wind – platform pionowych możemy wyróżnić windy małe do 3 metrów gdzie nie wymagany jest szyb,  (windy te dostawiane są często do balkonu czy jakiegoś innego podestu) i powyżej 3 metrów. W dużych windach konieczne jest zamontowanie szybu samonośnego lub zamontowanie windy w szybie betonowym.

 

 

Ot to niektóre z możliwości z jakich możesz skorzystać jeśli masz problem z pokonaniem barier jakimi są schody. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.

 

 

Blog

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter