loading

Winda pionowa – platforma S11

Platforma pionowa S 11winda dla niepełnosprawnych, przeznaczona jest dla osób starszych, czy też mających chwilowy problem z poruszaniem się lub też dla matek z dziećmi w wózkach. Obsługuje różne wysokości podnoszenia do 299cm. Montowana jest w miejscach użyteczności publicznej tj. banki, sklepy, restauracje, urzędy a także u osób prywatnych do balkonu czy tarasu. Można montować ją  wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność likwidowania barier architektonicznych.

Urządzenie z napędem śrubowym

Dzięki łatwemu montażowi a zarazem bezpiecznemu użytkowaniu winda dla niepełnosprawnych i strszych staje się ona idealnym rozwiązaniem ułatwiającym osobom niepełnosprawnym w sposób samodzielny korzystać z windy, wszędzie tam gdzie jest ona montowana. Dzięki nim – windom możliwa jest likwidacja bariery architektonicznej takiej jak schody.

Winda  dla niepełnosprawnych S11 jest bardzo funkcjonalna, gdyż w łatwy i bezpieczny sposób wpasowuje się w istniejące już, czy nowo powstające budynki. Dodatkową jej zaletą jest to, iż wymaga minimalnego podszybia. Jej kasety sterujące znajdujące się na platformie i przystankach są wyposażone w kluczyk i łatwe w użytkowaniu.

W standardzie wyposażona jest w stalowe ściany na platformie, bramki wraz ze słupkami w kolorze RAL 7040 – zaś ściana na platformie naprzeciw wieży z napędem wypełniona szarym poliwęglanem.

Winda dla niepełnosprawnych – platforma działa w trybie stałego przycisku – nacisku na platformie lub przystankach. Wyposażona jest w przycisk STOP, który znajduje się na platformie na kasecie sterującej. Otwierana ręcznie bramka – drzwi wypełniona szarym poliwęglanem. Układ sterowania oparty na zasilaniu bezpiecznym napięciem 24VDC. Wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia takie jak: antyzgnieceniowe listwy bezpieczeństwa, możliwość otwierania drzwi z zewnątrz kluczykiem awaryjnym, czujniki bezpieczeństwa znajdujące się pod platformą czy fotokomórki znajdujące się od strony przystanku górnego.

Platforma ta jest zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE, posiada certyfikat

W opcji dodatkowej może być wykończona ze stali nierdzewnej AISI 316, posiadać automatyczne otwieranie bramki na przystanku, sterowanie radiowe, słupki na kasety przywoławcze na przystankach, wjazd kątowy pod kątem 90 stopni, dodatkowy pilot radiowy czy zestaw fotokomórek.

Dostępna w następujących wysokościach podnoszenia:

• 1.100 mm • 1.600 mm • 2.100 mm • 2.600 mm • 2.990 mm

Wyposażenie wersji standardowej

• Stalowe ściany na platformie oraz wszystkie bramki wraz z ich słupkami malowane w kolorze RAL 7040

• Ściana na platformie wykonana ze stali malowanej na RAL 7040  od strony wieży, natomiast / Ściana znajdująca się na platformie naprzeciw wieży wypełniona jest szarym poliwęganem

• Wyposażona jest w przyciski działające w trybie stałego nacisku oraz przycisk STOP

• Panel sterowania oraz kasety przystankowe ze stacyjkami kluczykowymi

•  zasilanie elementów starujących 24 VDC

• Antyzgnieceniowe listwy bezpieczeństwa oraz czujniki bezpieczeństwa pod platformą a także fotokomórki od strony przystanku górnego

• Dodatkowe zabezpieczenie dzięki możliwość otworzenia drzwi z zewnątrz kluczem awaryjnym

Poniżej zdjęcia z przykładowych realizacji montażu windy dla niepełnosprawnych

Facebook Messenger
Rozmiar liter