loading

Windy dla osób niepełnosprawnych w uzdrowiskach w Polsce

Czy sanatoria są przystosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych ?

Mapa uzdrowisk oraz miejsc, w których świadczy się usługi rehabilitacyjno-sanatoryjne dla osób starszych i niepełnosprawnych powiększa się sukcesywnie. Coraz więcej ośrodków sanatoryjnych dostosowuje swoje budynki poprzez montaż takich urządzeń jak windy dla niepełnosprawnych czy platformy. Możemy to udokumentować zdjęciami z naszej ostatniej realizacji.

Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój zostało wyposażone w kolejną windę dla niepełnosprawnych, zwaną również jako platforma pionowa. Urządzenie to zostało zaprojektowana z myślą o potrzebie likwidacji barier jakimi są schody, bezpieczeństwie, ale również potrzebie komfortu, z zachowaniem przestrzeni i ładnego wyglądu. Sami oceńcie.

Jakie znaczenie mają uzdrowiska, sanatoria dla niepełnosprawnych i starszych ?

Dzięki takim miejscom osoby niepełnosprawne lub starsze mogą liczyć na fachową rehabilitację i opiekę. Jej celem jest również umożliwianie osobom niepełnosprawnym, starszym, uczestnictwa w życiu społecznym. Jest on realizowany głównie poprzez pobudzanie jej aktywności społecznej uczenie zaradności osoby niepełnosprawnej, wyrabianie umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych, nauka radzenia sobie z barierami architektonicznymi, transportowymi, oraz poprzez ułatwianie dostępu do informacji.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ? Chętnie je poznamy 🙂

Blogrealizacje

Comments are disabled.

Facebook Messenger
Rozmiar liter