DSC_2168www
DELTA
tor prosty
DSC_0439_432x768
OMEGA
tor krzywoliniowy
DSC_0439_432x768
STRATOS

Profesjonalne platformy dla niepełnosprawnych

Coraz więcej osób niepełnosprawnych, starszych, czy mających tylko chwilowy problem z poruszaniem się dostrzega potrzebę życia bez barier i jasno wyraża swoje potrzeby. Bezpieczne i funkcjonalne platformy dla niepełnosprawnych są doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na swobodne korzystanie z życia – pokonywanie schodów. Takie przekonanie budowane jest również w świadomości wielu zarządców budynków. Coraz więcej miejsc użyteczności publicznej wyposażanych jest w takie platformy: teatry, kina, przychodnie, restauracje, itp..

Życie bez barier dzięki platformom

W naszym asortymencie znajdują się praktyczne w zastosowaniu urządzenia, które poruszają się wzdłuż schodów i pozwalają osobom niepełnosprawnym pokonywać bariery architektoniczne. Ten sprzęt możemy podzielić na platformy poruszające się po torze prostym lub torze krzywoliniowym. Ze względu na ich przeznaczenie na wewnętrzne i zewnętrzne.

Wybór odpowiedniej platformy dla konkretnych potrzeb

Dobór odpowiedniego urządzenia podyktowany jest specyfiką miejsca oraz potrzebami nabywcy – zawsze chętnie doradzamy naszym klientom wybór najkorzystniejszego rozwiązania.


Proponowane przez nas platformy dla niepełnosprawnych pomagają w samodzielnym funkcjonowaniu w przestrzeni publicznej oraz własnych domach. Mogą być montowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz danego budynku. Na słupkach samonośnych lub do ściany. Możliwy też jest montaż mieszany na słupkach i na ścianie.


Najczęściej zadawane pytanie odnośnie platform, dotyczy ilości miejsca jakie jest potrzebne do ich zamontowania? W nowo powstałych budynkach powinno zostać 1,2m na ciągu komunikacyjnym, natomiast w budynkach, które już istnieją powinniśmy zachować dotychczasową szerokość. Z naszymi platformami jest to możliwe. Dodatkowo przed schodami potrzebne miejsce to 1,3m, na zaparkowanie platformy, ale w przypadku jego braku możliwe są inne rozwiązania. Boczny najazd, czy też zastosowanie stromego startu, który polega na odpowiednim wygięciu szyny na dolnym przystanku. Nasi wykwalifikowani i mający doświadczenie handlowcy niezobowiązująco i bez dodatkowych kosztów podpowiedzą jakie rozwiązanie będzie najdogodniejsze dla Państwa. Zaufało nam już do tej pory wielu użytkowników, którzy cieszą się swobodą korzystania z życia.

Co przemawia na korzyść platformy dla niepełnosprawnych ?

Przed zakupem urządzenia dla niepełnosprawnych towarzyszą nam obawy a zarazem pytania związane z wyborem. Zastanawiamy się co będzie lepszym rozwiązaniem dla nas? Praktyczniejszym ? Jakie dodatkowe koszty będą nam towarzyszyły po zamontowaniu platformy dla niepełnosprawnych – w trakcie eksploatacji? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć właśnie na naszej stronie internetowej. Czytaj nasz blog. Zapraszamy!

Dodatkowe opcje i indywidualny wybór
dla osób niepełnosprawnych

Urządzenia te posiadają szereg dodatkowych opcji, między innymi takich jak boczny najazd, który stosowany jest w przypadku nie wystarczającego miejsca na parking, lub też występuje kolizja ze ścianą lub drzwiami. W opcjach dodatkowych występuje również możliwość zamontowania siedziska, które pozwoli na korzystanie z platformy, nie tylko osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, ale również osobom starszym czy mającym tylko chwilowy problem z poruszaniem się i pokonywaniem schodów. W opcji dodatkowej jest również składanie i rozkładanie automatyczna, możliwość wyboru koloru z palety RAL, czy też wybór indywidualnego wymiaru platformy. W standardzie platformy dostępne są w wymiarach 700×750; 750×850; 800×900; 800×1000; 750×800; 900×1000

 

Platformy te charakteryzuje solidność i odporność na uszkodzenia. Są one bezpieczne i spełniają najwyższe standardy jakościowe. Wyposażone są w system przeciwzgnieceniowy, zabezpieczające barierki, podłogę antypoślizgową, czy awaryjny przycisk stop.

 

Posiadają szereg certyfikatów. Są dofinansowywane z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 95%. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zerknij tutaj: wszystko na temat dofinansowań.

 

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych usług czy zobaczyć nasze windy oraz platformy dla niepełnosprawnych, po prostu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Lifts4U. Zawsze staramy się przedstawiać naszym Klientom najlepsze rozwiązania i szczegółowo wyjaśniać funkcjonowanie danego urządzenia.

Facebook Messenger
Rozmiar liter