Platforma schodowa DELTA – Tor Prosty

Platformy schodowe występujące w naszej ofercie są przeznaczone na różne rodzaje schodów.  Platforma schodowa DELTA jest to niezawodne urządzenie pomagające osobom niepełnosprawnym pokonać jeden ciąg schodów. Urządzenie porusza się za pomocą akumulatorów po torze prostym. Sterowanie odbywa się za pomocą dołączonego do platformy dla niepełnosprawnych pilota lub joysticka na pulpicie. Przywoływanie i odsyłanie platformy może być realizowane za pomocą pilotów radiowych. Rozkładanie i składanie może być ręczne lub na życzenie automatyczne. Platforma przyschodowa może być montowana bezpośrednio do ściany lub na słupkach. Zajmuje niewiele miejsca po złożeniu, a tor jazdy – szyna, po której porusza się urządzenie służy jako poręcz. Urządzenie posiada niezbędną dokumentację oraz wymagane certyfikaty. Jest urządzeniem profesjonalnym w pełni spełniającym swoją funkcję niwelowania barier architektonicznych. Dzięki coraz większej rzeszy zwolenników, urządzenia te instalowane są nie tylko u osób prywatnych, ale również w instytucjach publicznych, szkołach, urzędach, biurach. Pozwala to na swobodę korzystania w pełni z życia osobom niepełnosprawnym, ale także ułatwia życie ich opiekunom, o których tak często zapominamy.

Cechy i zalety:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewnione jest dzięki ramionom platformy, które po wjeździe na platformę zamykają się w zależności od opcji automatycznie lub ręcznie. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewnione jest dzięki czujnikom, które unieruchamiają platformę w wyniku kontaktu z przeszkodą do momentu jej usunięcia. Dodatkowe zabezpieczenia to przycisk stop, chwytacz, czujnik przeciążeniowy.

Trwałość i niezawodność platformy schodowej

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych oferowane przez nas charakteryzują się trwałością wykonania i niezawodnością użytkowania. Montowane przez nas od ponad 10 lat nie sprawiają problemów. Wszyscy jej użytkownicy są zadowoleni i szczęśliwi z posiadania urządzenia, które pozwala na swobodne korzystanie z życia.

Dyskrecja

Sam wygląd, niewielkie rozmiary platformy schodowej i jej możliwości kompaktowego złożenia czynią ją dyskretną. Po złożeniu zajmuje ona niewiele miejsca, zapewniając pozostałym użytkownikom schodów wystarczająco dużo miejsca do swobodnego korzystania z schodów. Tor, po którym się porusza się platforma – szyna, może służyć jako pochwyt.

Platforma schodowa i jej obsługa

Obsługa platformy przyschodowej nie jest skomplikowana. Z poziomu platformy obsługa odbywa się za pomocą przycisków, pilota na kablu spiralnych lub joysticka a z zewnątrz za pomocą kaset przywoławczych. Samo składanie może być automatyczne lub manualne w zależności od potrzeb i dysponowanych środków finansowych. Zasilana ona jest za pomocą akumulatorów, które ładowane mogą być na górnym lub dolnym przystanku.

Platforma schodowa

Platforma schodowa Delta

Napisz lub zadzwoń