Platforma schodowa OMEGA - Tor krzywoliniowy

Platforma dla niepełnosprawnych OMEGA poruszająca się po torze krzywoliniowym, umożliwia pokonanie przez osoby niepełnosprawne pojedynczych lub wielobiegowych schodów. Możliwe zastosowanie platformy na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Silnik z przekładnią umieszczono w górnej części szyny (poza platformą), co sprawia, że platforma schodowa jest bardzo lekka oraz nie ma konieczności doprowadzania osobnego zasilania do jeżdżącej jej części. Tor jazdy, po którym porusza się platforma OMEGA 4U, może być mocowany bezpośrednio do ściany lub na słupkach. Z uwagi na konstrukcję zajmuje bardzo mało miejsca w ciągach komunikacyjnych, będąc najwęższym dostępnym rozwiązaniem na rynku. Platformy schodowe tego typu można wyposażyć w opcjonalny system rozkładania i składania siedziska. Z uwagi na niskie koszt eksploatacji platformę wykorzystuje się w miejscach użyteczności publicznej, gdzie jest intensywnie eksploatowana. Urządzenie nie wymaga dużego nakładu prac budowlanych.

Cechy i zalety:

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają ramiona, które uniesione umożliwiają wjazd na platformę, a następnie zamykają się. Dodatkowo wyposażona jest w chwytacz, przycisk stop, czujniki bezpieczeństwa.

Dyskrecja

Jej niewielkie rozmiary pozwalają czynić ją urządzeniem kompaktowym a zarazem dyskretnym.

Dodatkowa opcja

Szyna – tor po którym jeździ platforma może służyć jako poręcz. Po złożeniu zapewnia wystarczająco dużo miejsca na schodach innym użytkownikom. Uzupełnieniem jej może być dodatkowe siedzisko zamontowane na platformie. Istnieje możliwość dopasowania koloru z palety RAL, czy też zamontowanie wypełnienia w/g wymagań architekta lub własnej aranżacji. Do wyboru możemy zaproponować wypełnienie z blachy perforowanej, szkła, prętów, itp. Te dodatkowe opcje pozwalają wyróżnić tą platformę z pośród innych.

Włączanie i wyłączanie

Platforma schodowa Omega napędzana jest za pomocą silnika umieszczonego w górnej części platformy, poza nią, dzięki czemu jest ona bardzo lekka. Włączanie i wyłączanie następuje za pomocą przełącznika głównego znajdującego się przy silniku, ale można pozostawić ją włączoną. Obsługiwana jest za pomocą pilota na kablu spiralnym, przycisków znajdujących się na platformie lub joysticka.

Wybór

Zaletą wyróżniającą ją z pośród innych platform na rynku jest możliwość dostosowania: indywidualnego rozmiaru (Istnieje 5 standardowych rozmiarów) lub koloru do potrzeb użytkownika. Platforma Omega 4U montowana może być bezpośrednio do ściany lub na na słupkach samonośnych. Użytkownik może również wybrać opcje składania – automatyczną bądź ręczną.

Platforma schodowa cena Omega

Platforma schodowa Omega

Zadzwoń lub napisz