Platforma pionowa dla niepełnosprawnych

Platformy dla niepełnosprawnych w Przejściu podziemnym w Sosnowcu

Dzięki programom takim jak Dostępność plus wiele ludzi z niepełnosprawnością ruchową może skorzystać z dostępnych środków i sfinansować zakup urządzeń pozwalającym pokonać otaczające ich bariery architektoniczne.  W obecnym czasie dużo pisze się i mówi o dostępności w miastach. Wiele jednostek samorządowych pozyskuje na ten cel środki i zaczyna dostrzegać potrzeby ludzi z dysfunkcjami ruchowymi. Mieliśmy możliwość współpracować w ostatnim czasie z Miastem Sosnowiec, które zadbało o osoby niepełnosprawne i zmodernizowało swoje przejścia podziemne wyposażając je w platforma schodowa dla niepełnosprawnych.  Cieszymy się, ze nasze urządzenia montowane są nie tylko  w budynkach, ale i w miejscach użyteczności publicznej takich jak przejścia podziemne, dworce itp. W załączonym linku również nasze platformy w innym przejściu podziemnym.

https://dziennikzachodni.pl/sosnowiec-dwa-przejscia-podziemne-sa-jak-nowe-przeszly-gruntowny-remont-jest-kolorowo-i-bezpiecznie/ar/c3-15471732 

platforma schodowa

Platforma dla wózków, która pozwoli pokonać schody wewnątrz budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie

Dostępna Przestrzeń Publiczna

Cieszymy się, że niebawem bo już 15 lipca rusza Program realizowany przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Dostępna Przestrzeń Publiczna”

link do programu: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/ruszyl-nabor-do-programu-dostepna-przestrzen-publiczna-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami

Pytania w sprawie programu można kierować na adres: dpp@pfron.org.pl lub infolinię pod numerem 22 581 84 10 wew. 4.

Natomiast wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez Generator wniosków dostępny pod adresem dpp.pfron.org.pl.

Platforma schodowa cena

Knurów platforma Delta i Stratos

Najnowszym produktem z serii platform jest platforma schodowa STRATOS. Powstała ona na bazie dotychczasowych platform OMEGI i DELTY. Platformę tą charakteryzuje estetyczny i przyjazny wygląd, który pasuje do każdego otoczenia, nie tylko w domu, ale również przestrzeni publicznej: szkoły, urzędy, biura, teatry, kina itp.
Tak samo jak w przypadku Delty czy Omegi montowana może być ona bezpośrednio do ściany, lub na słupkach samonośnych. Stratos wyposażony jest w dwa piloty oraz wyświetlacz LCD, na którym widoczny jest aktualny stan platformy.
Różni się ona od platformy schodowej Omega tym, że nie posiada dużego silnika (napędu), który w niektórych przypadkach (brak miejsca) był problemem.

Platforma dla niepełnosprawnych cena

Platforma dla niepełnosprawnych Delta w Lublinie

Platformy schodowe można montować w różny sposób. Uzależnione to jest od dostępnego miejsca oraz użytych materiałów do budowy budynku.

W przypadku gdy miejsca jest wystarczająco dużo, a ściana wykonana jest z materiałów, które nie pozwalają na mocowanie się do niej montaż odbywa się na słupkach samonośnych kotwionych do stopni schodowych.

Jeśli zaś ściana wykonana jest z żelbetu, cegły pełnej, bloczków betonowych lub porotem-u to montaż platformy bez problemu może odbyć się bezpośrednio  do ściany.

Krzesełko schodowe dofinansowanie

HomeGlide-Krzesełko schodowe w Tarnowskich Górach

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie na likwidacje barier architektonicznych, które polegają na dostosowaniu przestrzeni architektonicznej do ich potrzeb. Umożliwi lub w zdecydowanym stopniu ułatwi niepełnosprawnemu wykonywanie podstawowych, codziennych czynności życiowych, kontaktów z innymi i otoczeniem. Poprawi jego dostęp do wszelkiego rodzaju instytucji, szkolnictwa, itp. Czytaj więcej

Platforma dla niepełnosprawnych cena

Delta Ziębice

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych oferowane przez nas charakteryzują się trwałością wykonania i niezawodnością użytkowania. Montowane przez nas od ponad 10 lat nie sprawiają problemów. Wszyscy jej użytkownicy są zadowoleni i szczęśliwi z posiadania urządzenia, które pozwala na swobodne korzystanie z życia.

Windy dla niepełnosprawnych zewnętrzne cena

Platforma dla niepełnosprawnych delta-Lifts4u

Platforma schodowa i jej obsługa

Obsługa platformy przyschodowej nie jest skomplikowana. Z poziomu platformy obsługa odbywa się za pomocą przycisków, pilota na kablu spiralnych lub joysticka a z zewnątrz za pomocą kaset przywoławczych. Samo składanie może być automatyczne lub manualne w zależności od potrzeb i dysponowanych środków finansowych. Zasilana ona jest za pomocą akumulatorów, które ładowane mogą być na górnym lub dolnym przystanku.

platforma na schody dla niepełnosprawnych

Platforma na schody dla niepełnosprawnych w Dukli

Dobór odpowiedniego urządzenia platformy dla niepełnosprawnych podyktowany jest specyfiką miejsca oraz potrzebami nabywcy.  Zawsze chętnie doradzamy naszym klientom wybór najkorzystniejszego rozwiązania. Nie zawsze cena platformy schodowej jest najważniejsza. Wiadomo w dzisiejszych czasach odgrywa ona bardzo istotną rolę, ale najważniejsza jest tu funkcjonalność. 

 

 

winda platformowa

Platforma pionowa do balkonu Wrocław

 Windy dla osób niepełnosprawnych znajdujące się w naszej ofercie charakteryzuje wydajność oraz wytrzymałość nawet podczas długotrwałej eksploatacji.

Windy pionowe są doskonałym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi potrzeba pokonania znacznej różnicy poziomów oraz występują ograniczenia związane z budżetem i warunkami budowlanymi. Stosuje się je przede wszystkim w budynkach podlegających modernizacji w celu spełnienia wymogów standardów dostosowania do użyteczności dla osób niepełnosprawnych oraz nowo powstałych. Są one również doskonałą alternatywą dla platform osobowych wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia nieskrępowanej komunikacji pionowej osobom starszym oraz mającym problemy z poruszaniem się po schodach. Często nazywane są też platformami pionowymi.